2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Џулија Робертс покажа необична модна комбинација во Кан и воодушеви

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Американската актерка Џулија Робертс покажа навистина прекрасна модна комбинација на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, која доби навистина добри критики.

Пред неколку години американскиот весник People ја избра Џулио Робертс за најубава жена на светот, а актерката и сега кога е во зрели години покажува одличен имиџ и совршено му пркоси на времето.

Како голем љубител на филмските фестивали, таа не сакаше да го пропушти Канскиот филмски фестивал, кој секоја година е нешто посебно, а оваа година сигурно ќе служи со настани кои долго ќе ги паметиме.

Џулија внимателно ја избра својата модна комбинација за црвениот тепих, а на крајот се одлучи за малку необичен избор, кој наиде на пофалби од модните критичари.

Таа избра темен костим за панталони кој беше обликуван во комбинезон, а горниот дел продолжи во фрак. Можеби некому ќе им се чини дека изборот е малку груб, па дури и недоволно женствен, но актерката успеа да го носи навистина брилијантно.

Својата модна комбинација актерката ја разубави со накит, на вратот носеше малку поголемо ланче кое одлично и прилегаше на нејзиниот темен фустан, а многумина беа навистина воодушевени од неа.

Ништо не препушти на случајноста со чевлите. Таа избра прилично класичен модел, кој често го гледаме на црвениот тепих, најчесто во комбинација со вечерни фустани, но и со Џулија, чевлите одлично го заокружија нејзиниот имиџ и на се и додадоа малку повеќе женственост.

Дефинитивно храбар избор кој можеби сите нема да се осмелат да го облечат, за некои можеби премногу досаден, за други премногу машки, но Џулија дефинитивно знаеше да го носи и го украде целото внимание на црвениот тепих.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img