1.4 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Џулија Робертс и овојпат избра вечна елеганција и им го одзеде здивот на присутните

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Холивудската актерка Џулија Робертс е позната по својот одличен моден вкус, кој често го покажува на црвените килими.

Познатата актерка Џулија Робертс секогаш изгледа нешто посебно на црвените килими, а јасно е дека внимателно ги планира своите модни комбинации неколку недели пред важните настани.

На црвените килими Јулија најчесто се колне во вечна класика и смиреност, а секако секогаш се консултира со стилисти кои знаат да и дадат одлични совети.

Таа неодамна маѓепса на доделувањето на наградите Critics Choice во Лос Анџелес, каде блесна во сиот свој сјај, овој пат избра долг црн фустан со светки.

Тоа беше многу класичен крој на фустанот, кој стигнуваше сè до подот, а над него имаше светки со риги, поради што изгледаше уште попразнично – мислеше на актерките од златното доба на Холивуд.

Таа вечер ништо не препушти на случајноста и затоа беше многу внимателна со својот накит, носеше многу малку и остави на фустанот да го добие целото заслужено внимание.

Актерката се прослави летото 1990 година со филмот Чедно дело, одлична е и на големото и на малите екрани. Американскиот магазин People веќе ја прогласи актерката за најубава жена на светот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...

Ковачевски упати честитки за празникот Свети Сава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва имаше обраќање на свечената академија, која се одржа по повод одбележувањето на Св. Сава...
spot_img
spot_img
spot_img