3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Џон Траволта се огласи по смртта на драгата колешка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кирсти остави голема трага во светот на светската кинематографија, а ја паметиме и по серијата филмови со Џон Траволта.

Веднаш откако ја дозна трагичната вест, актерот објави своја фотографија на Инстаграм со зборови на почит:

„Со Кирсти имав една од најпосебните врски што сум ги имал. Те сакам Кирсти. Знам дека повторно ќе се видиме“, напиша актерот.

Актерот ја загуби и сопругата Кели Престон во 2020 година по борбата со ракот.

– Животот и страста на нашата мајка, нејзините деца, внуци и нејзините многубројни животни, а да не ја спомнуваме нејзината вечна радост на создавањето, беа неспоредливи и нѐ оставија инспирирани да го живееме животот во потполност исто како и таа – изјави семејството на Кристи Ели, пренесе „Пејџ сикс“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img