Џон Леџенд го прекина концертот и соопшти дека сопругата се породила

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Познатиот пејач Џон Леџенд на концерт ѝ откри на публиката дека се породила неговата сопруга Криси Тајген.

Имено, пејачот ја потврди среќната вест само неколку часа по породувањето.

Крис успеал да изусти само неколку зборови.

– Нека е благословен овој ден – рекол тој.

Пејачот додаде дека не спиел многу, но дека е полн со енергија иако дел од денот поминал во болница.

Леџенд и Тајген веќе се родители на две деца – Мајлс (4) и Луна (6), а радосната вест за третото дете доаѓа откако манекенката го загуби синот во 2020 година во 20-та недела од бременоста.

Парот тогаш се најде на мета на бројни критики, а најмногу ѝ забележуваа на Криси поради споделувањето фотографии со својот починат син. Џон и Криси јавно зборуваа за својата трагична загуба и тешкиот период во животот во кој поранешната манекенка некое време му се препушти на алкохолот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img