9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Џонсон се повеќе се дружи со војската

НАЈЧИТАНО

Британскиот премиер на заминување Борис Џонсон се повеќе се дружи со војската. Денеска тој на Твитер сподели видео од обука на украински војници во Северен Јоркшир на кои им се придружил и тој.

Џонсон сподели снимка како се бори со замислени руески војници. Тој учи да фрла граната, нишани од фрлач на гранати и трча заедно со украинските војници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО