5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Џип усмртил 5 пешаци на крстосница во Кина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Страотна сообраќајна несреќа се случи денеска во кинескиот град Гуангжу кога џип влетал во пешаци на крстосница.

Во несреќата загинале пет пешаци, а 13 се повредени.

Според локалните власти, очевидците изјавиле дека на фреквентна раскрсница виделе црн теренец „БМВ“  како удира во пешаците, а 22-годишниот возач побегнал од местото на несреќата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img