5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Џереми Ренер се огласи на својот инстаграм-профил и апелираше до своите следбеници да се однесуваат безбедно на снег додека тој закрепнува од несреќата

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Џереми Ренер се огласи на својот инстаграм-профил и апелираше до своите следбеници да се однесуваат безбедно на снег додека тој закрепнува од несреќата.

Актерот (52) пред неколку дена беше префрлен во болница со тешки повреди откако ненамерно беше прегазен од сопствениот булдожер тежок шест тони.

Откако беше хоспитализиран, Ренер продолжи да споделува новости за неговото закрепнување, неодамна објавувајќи видео на кое се вози во соба со машина за скенирање.
Тој подоцна ги предупреди оние што живеат во таа област: „Тешко е возењето преку превојот. Бидете безбедни таму“.

Овие објави доаѓаат по информациите дека пријателите на актерот се загрижени дека неговото закрепнување ќе трае со години.

„Многу е полошо отколку што некој знае. Џереми е многу свесен за фактот дека за малку ќе умрел таму“, изјавил извор за Радар, додавајќи:

„Десната страна од градите на Џереми беше смачкана, а горниот дел од торзото му колабираше. Имаше и тешка рана на главата која крвавеше и повреда на ногата.“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img