18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Џенифер Лопез избра интересни фармерки кои ја поделиа јавноста

НАЈЧИТАНО

Американската актерка и пејачка Џенифер Лопез неодамна покажа поинаква форма на фармерки, кои веројатно нема да бидат подеднакво популарни кај сите.

Џенифер Лопез е голем обожавател на фармерки и навистина има многу такви во својот плакар, но сака да ги носи во различни прилики, како кога ја чекаат поформални работи, така и кога оди на бејзбол натпреварот на нејзината ќерка.

Неодамна таа на својот натпревар се појави во интересни фармерки кои беа асиметрично прицврстени на половината, а колку брзо јавноста се подели на оние кои силно го одобруваа и оние на кои таквиот крој на фармерки не им беше привлечен.

Дефинитивно е посебен крој кој не и прави услуга на секоја поза. Поради различното прицврстување се прави поголем волумен во струкот што го посакуваат само неколку луѓе, а од страна и стомакот изгледа поголем отколку што навистина е.

Како и да е, Џенифер не обрнуваше многу внимание на ваквите коментари, ги носеше лесно и изгледаше како да се чувствува одлично и во нив.

Покрај фармерки, таа носеше едноставна бела маичка, а покрај неа носеше удобни патики и го криеше својот поглед зад очилата за сонце. Модните критичари се согласија дека нејзиниот имиџ е одличен пример како од сосема едноставни парчиња можеме да направиме многу ефикасна модна комбинација, но тоа е вистина, а мора да се признае дека таков модел на фармерки навистина не е за секого.

JLO goes to Emma’s baseball game after picking up Maximilian at school
Pictured: Jennifer Lopez,Image: 687302069, License: Rights-managed, Restrictions: -ALLCOUNTRY, Model Release: no, Pictured: Jennifer Lopez, Credit line: Profimedia
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО