2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Џенифер Анистон утре полни 53 години

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Холивудската актерка Џенифер Анистон во моментот се наоѓа на Хаваи, каде што го снима продолжението на „Мистерија за убиство“ (Murder Mystery).

Меѓутоа, кога не е на снимање, слободното време го користи за уживање во сонцето, па така фотографите успеале да ја фатат додека се шета во бикини на балконот од хотелот во кој престојувала.

Во виолетов горен дел од бикини и црвена танга, 52-годишната актерка ги привлекла погледите на сите, а многу обожаватели ја пофалиле и нејзината завидна фигура.

 

ФОТО: Инстаграм

Во септември минатата година, Џенифер откри дека нејзината вита линија се должи на придржувањето до строг план за вежбање.

Исто така, за магазинот „Инстајл“ изјавила дека има голема самоконтрола кога е во прашање нездравата храна и дека јаде што е можно повеќе органско овошје и зеленчук.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

 

Џенифер утре, на 11 февруари, ќе го прослави 53-от роденден, а иако е во шестата деценија, изгледа фантастично.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Високи нивоа на микропластика откриени во операционите сали

Научниците открија високи нивоа на микропластика во операционите сали како резултат на „неверојатно високата“ количина пластика за еднократна употреба што се користи во современите...

16-годишниот син на покојната Тејлор Хокинс награден за изведба на тапани на годината

На стадионот Вембли во Лондон минатото лето, Фу Фајтерс свиреа 6-часовен концерт во спомен на нивниот многу ран тапанар Тејлор Хокинс, кој почина во...

Украински медиуми: Пропагаторот на Путин бил силуван од Чеченци

Руската новинарка на режимот Олга Зенкова била силувана од чеченски борци во Украина, меѓу кои наводно бил и внукот на лидерот Рамзан Кадиров. Во јавноста...
spot_img
spot_img
spot_img