-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Парада на гордоста – Ќе почне во паркот Жена-борец, а ќе заврши на стадионот на АРМ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија денеска ја организира Парадата на гордоста во Скопје, под мотото „Излези за љубов! Достоинство. Еднаквост. Правда.“
Почетната точка ќе биде во паркот „Жена-борец“, а по кратките поздравни говори ќе започне протестниот марш по скопските улици.

Настанот во вечерните часови ќе заврши со културно-забавна програма на стадионот на АРМ во Градскиот парк.

Фото: МИА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Балканот го зафати снежно невреме: Во Србија над 25.000 луѓе останаа без струја

Патиштата беа затворени, а повеќе од 25.000 луѓе во Србија останаа без струја поради бурните ветришта и снежното невреме во неделата, додека во Црна...

Ева Лонгорија во слободното време се колне во модните тренерки

Холивудската актерка Ева Лонгорија секогаш е негувана од глава до пети на црвените теписи, а во слободното време повеќе сака да скока во нешто...

Лавина усмрти пет лица во алпско ски-центар во Тирол

Најмалку пет лица загинаа како последица на лавини во неколку скијачки центри во австриската провинција Тирол, јавува Анадолија. Тиролската полиција соопшти дека фаталната несреќа се...
spot_img
spot_img
spot_img