More

  Ќе замижуваат ли саудиските власти во случајот со невенчаниот Роналдо?

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Се вели дека португалскиот напаѓач живее во Саудиска Арабија без проблеми со својата партнерка Георгина Родригез и покрај строгите правила за заедничкиот живот на невенчаните парови.

  Според неколкунеделните гласини, 37-годишниот Роналдо пред неколку дена потпишал договор со клубот од Саудиска Арабија Ал Наср. Роналдо беше пречекан од толпа од 25.000 навивачи на стадионот „Мрсуол Парк“ во Ријад, а Португалецот беше претставен како најдобар фудбалер на светот.

  Но, што ќе значи ова за неговиот заеднички живот со Џорџина? Законите во Саудиска Арабија се прилично строги во однос на соживот на невенчаните парови, но тамошните власти се подготвени да замижат во случајот со Роналдо.

  Според шпанската меѓународна новинска агенција ЕФЕ, се вели дека локалните власти „замижуваат“ пред фактот дека Роналдо и Џорџина живеат заедно. Анонимен адвокат изјави за La Agencia EFE: „Иако законите во кралството сè уште забрануваат соживот без брачен договор, властите неодамна престанаа да ги гонат паровите“. Во исто време, агенцијата ги наведе зборовите на друг адвокат, велејќи дека саудиските власти повеќе не се мешаат во ова прашање, особено во врска со странските државјани кои живеат во земјата.

  75 милиони долари годишно
  Роналдо е во врска со Џорџина од 2016 година, а од тогаш имаат две ќерки, Алана Мартина и Бела Есмералда. Освен гореспоменатото, Џорџина се грижи и за преостанатите деца на Роналдо, Кристијано Џуниор. и Ева и Матео.

  Роналдо потпиша богат договор со Ал Наср кој ќе му носи 75 милиони долари годишно. Набргу по трансферот, Португалецот изрази голема благодарност и гордост. Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед на прес-конференција рече: „Толку сум горд што ја донесов оваа голема одлука во мојот живот. Во Европа мојата работа е завршена. Освоив се и сега ме чека нов предизвик“.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img