-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Љубовен четириаголник на Вимблдон

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Убавата британска актерка Сиена Милер уживаше во страсниот бакнеж со актерот Оли Грин, додека нејзиниот поранешен партнер седеше веднаш позади нив, со својата нова девојка, модната икона Алекса Чанг.

Звучи како сапуница, но всушност се работи за едно попладне на тенискиот турнир Вимблдон.

Актерот Том Стариџ, од кого Сиена се раздели во 2015 година, исто така, разменувал нежности со Алекса Чанг. Сепак, се чини дека во овој љубовен четириаголник нема лоши чувства.

Четворката дури во еден момент беше видена како заедно позираат за селфи.

Сиена и Том беа вљубени од 2011 до 2015 година и ја имаат деветгодишната ќерка Марлу Стариџ. Во минатото, британско-американската убавица отворено зборуваше за својот „неконвенционален“ однос со актерот. Таа призна дека сѐ уште се сакаат како пријатели.

„За нашата ќерка е одлично што има двајца родители кои се сакаат и се пријатели. Тој дефинитивно е мојот најдобар пријател во целиот свет“, рекла таа за Том.

Иако Алекса и Том јавно не коментираа за природата на нивната врска, ова е вторпат парот да биде забележан заедно. Минатиот викенд уживаа и на фестивалот Гластонбери.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img