8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се обидел да му го одземе

НАЈЧИТАНО

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се обидел да му го одземе.

Влијателниот човек на социјалните мрежи Вилкер Леао му пријде на Болсонаро пред официјалната резиденција на претседателот во главниот град Бразилија, нарекувајќи го „кукавица“ меѓу другите подбивања, јавува Би-Би-Си.

На снимката емитувана од локалниот канал „ТВ Глобо“ се гледа како Болсонаро ги фаќа дресот и раката на момчето. Телохранителите на претседателот потоа го повлекуваат Јутјуберот настрана.

Неколку моменти подоцна, на инфлуенсерот му беше дозволено да се врати и да разговара со Болсонаро. Претседателот ја започна својата кампања во вторникот за претседателските избори во Бразил во октомври.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО