24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Јувентус сака да го ангажира Нејмар

НАЈЧИТАНО

Италијанските медиуми пренесуваат денеска дека калчолигашот Јувентус сака да го донесе во своите редови бразилскиот напаѓач на ПСЖ, Нејмар.

Според медиумите, новиот спортски директор на францускиот шампион Луис Кампос не е импресиониран од Нејмар и смета дека бразилскиот фудбалер не го покажал сиот свој потенцијал во тимот од Париз.

Нејмар во 2017 година стана најскапо платен фудбалер во историјата, кога ПСЖ за неговиот трансфер од Барселона плати 222 милиони евра.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО