2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Јувентус мора да го „жртвува“ Србинот?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Додека српскиот напаѓач Душан Влаховиќ со сите сили се труди да си ја поврати формата што ја загуби поради повредата и конечно на свое препознатливо ниво да заигра на Светското првенство во Катар, тој, всушност, истовремено подготвува и трансфер.

Во Јувентус не стојат добро работите, а неодамна цела управа на клубот си поднесе оставка, а можни се и кривични пријави. Па така, кога српскиот репрезентативец ќе се врати во Торино од Доха, тој ќе пристигне во „обезглавен“ клуб.

Затоа, во фудбалскиот свет кружат информации дека Влаховиќ наводно решил да го напушти Јувентус. Клубот од Италија е во огромен финансиски минус и нема пари за реновирање на екипата, додека, пак, парите од продажбата на Влаховиќ би можеле да послужат за покривање стари долгови.

Србинот е откупен за 60 милиони евра од Фиорентина, па наводно тој би можел да го замени Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед.

Искусниот 37-годишен Португалец е пред потис на најголемиот договор во историјата на фудбалот – тој ќе го носи дресот на Ал Насри од Саудиска Арабија, додека, пак, Манчестер јунајтед е во активна потрага за квалитетен напаѓач.

Премиерлигашот, наводно е подготвен да инаксира 70 милиони евра за Влаховиќ, но тешко дека Јувентус би прифатил таква понуда. „Старата дама“, сепак, очекува многу повеќе пари.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img