7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Јорданов и полицијата како на филм бркаа дрвокрадци во Штип

НАЈЧИТАНО

Градоначаланикот на Штип Иван Јорданов заедно со полицијата денеска бркале дрвокрадци во штипско село, објави локалната Телевизија М-Нет.

Тој ги забележал и ги пријавил кај надлежните, по што следела вистинска бркотница.

– Во овој дел од градот се случуваат чести кражби, сеча на дрвја. Континуирано има кражба на струја, на вода, огромна количина на отпад и ѓубре и мора да се стави крај – вели Јорданов.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО