16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Јелена Розга со години има проблеми со штитната жлезда поради што пред неколку дена ѝ се слоши, па итно завршила на лекар

НАЈЧИТАНО

Пејачката Јелена Розга со години има проблеми со штитната жлезда поради што пред неколку дена ѝ се слоши, па итно завршила на лекар.

Розга веќе се подготвува за голем концерт во Сплит, кој го најави за 11 февруари 2023 година, а за публиката по 12 години, колку помина од претходниот концерт во нејзиниот роден град, подготвува бројни натпревари и вистински спектакл.

– Минатиот понеделник бев многу среќна, бидејќи добро ја завршив работата во студиото. Дојдов дома, го прошетав кучето и малку ми се слоши. Отидов на лекар и се покажа дека тироидната жлезда полудува, па терапијата се менува… Одвреме-навреме имам проблеми со тироидната жлезда, едноставно не ми дава мир“, изјавила Јелена Розга за „Радио Далмација“.

„Доктор Пунда, кој со години ми е ендокринолог, прокоментира – тироидната жлезда ти е жилава, не се дава, жилава е како тебе“, открила Розга која признала дека најголема трема има кога пее во родниот град Сплит.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО