5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Јелена Розга одговори на прашањето дали има момче и дали се гледа себеси во венчаница

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Јелена Розга проговори за проблемите со тироидната жлезда и им призна дека е вљубена во новинарите кои ја пречекаа пред белградската Старк Арена, каде што се одржа доделувањето на музичките награди.

Јелена Розга го освои Белград во едно од нејзините најсекси изданија во кое имавме можност да ја видиме, гламурозен фустан со отворен грб од кој не беше лесно да се тргне погледот.

Јелена расположена им позираше на фотографите и даваше изјави за новинарите на црвениот тепих, а меѓу другото ја допре и темата за нејзините здравствени проблеми кои ги има со штитната жлезда.

„Нешто со тироидната жлезда не е добро последните неколку дена, секогаш се плашам како ќе се разбудам. Имам добри и лоши денови, сега не сум во добри денови, докторите ми ја сменија терапијата. Тироидната жлезда ми е изедена, долго време сум на терапија, околу 14 години. Мора да се карате, навикнат сум да имам лоши периоди. Не сум расположена, постојано сум поспана, ме болат мускулите“, изјавила Јелена, пренесува Курир.

Јелена потврдно одговори на прашањето дали е заљубена и дали има момче.

„Имам се! Сè што и е потребно на една жена за да биде среќна!“ изјави таа.

Таа додаде дека еден ден не би ѝ пречело да застане пред олтарот.

Љубовта е најважна, се останато… Ако се случи нека се случи“, изјавила со насмевка на лицето.

„Толку пати бев во бело и на првиот MAC ја пеев „Моја пролет“ во бел фустан, така што секогаш можам да носам бел“, заклучила таа на прашањето дали може еден ден да се види себеси во бела венчаница.

„Со нетрпение очекувам повторно да присуствувам на MAC оваа година, церемонија која според сите критериуми може да се натпреварува со најголемите светски музички настани. Имав чест да настапам на првите две изданија, кога ги претставив моите песни „Пролет моја“ и „Свето Писмо“, и среќен сум што оваа година, на 25 јануари, ќе ја делам сцената со моите драги колеги.“ рече Јелена.во пресрет на наградата.

Во улога на водителска двојка на првата вечер од настанот беа две познати регионални имиња – Јелена Гавриловиќ и Тончи Хуљиќ, кои ја водат публиката во Штарк Арената, а гледачите пред ТВ екранот преку мулти -часовна церемонија на доделување награди и врвни изведби, додека тие ќе ја играат оваа улога на втората вечер од настанот, 26 јануари, преземете ги актуелните икони на новата музичка сцена – Мими Мерседез и Војаџ.

Најголемиот регионален музички настан, церемонијата на музички награди (MAC), организирана од Sky Music на крајот на јануари 2023 година, го собира кремот де ла крем на регионалната музичка сцена на едно место. Дводневната церемонија на доделување ќе се одржи на 25 и 26 јануари 2023 година во белградската Штарк Арена.

Своето учество на овогодинешното учество го потврдија Јелена Розга, Контракт и Земја грова, Рибља чорба, Емина Јаховиќ, Ацо Пејовиќ, Саша Матиќ, Халид Бешлиќ, Лексингтон бенд, Петар Грашо, Сара Јо, Тончи Хуљиќ, Каролина Гочева, Џокер аут. бенд, Војаџ, Нучи, Теодора, Црни Церак, Лацку, Николија, Девито, Цоби, Милица Павловиќ, Зера, Сергеј Пајиќ, Сајфер, Махрина, Амна, Мими Мерцедез, Албино, Вераја и 2Бона.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина: Палењето на Куранот ја покажува лицемерието на некои западни политичари

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи Мао Нинг рече дека чинот на палење на светата книга Куран во Шведска и во други земји...

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...
spot_img
spot_img
spot_img