27.9 C
Ohrid
Tuesday, August 16, 2022

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат

НАЈЧИТАНО

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ се разведуваат по 14 години брак.

Карлеуша на Инстаграм даде официјална изјава која ја пренесуваме интегрално.

„Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите бидејќи е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само фаќање и миење на нашите животи, на што сум навикната… па ајде“, напиша Карлеуша.

„Преживеав се, па ќе го преживеам и ова. Животот продолжува. За да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот беше пренесен на нашите деца, старателството над нашите деца ми припаѓа мене.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО