7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Ја фрлила боцата преку тераса, изгореа две возила

НАЈЧИТАНО

Жителка на Дебар откако со плинска боца предизвикала пожар на балконот, ја фрлила боцата преку балкон по што биле опожарени два автомобила.

– Вчера во 11:20 часот во Одделението за внатрешни работи во Дебар пријавено е дека Б.Б.(70) од Дебар, поради невнимателно ракување со плинска боца, предизвикала пожар на балконот од станот лоциран на улица 8 Септември, а потоа, боцата ја фрлила на паркинг простор пред зградата – информираше Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Притоа, биле опожарени патнички возила „опел корса“ и „мерцедес“. Интервенирала Територијалната противпожарна единица, а увид на местото извршиле полициски екипи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО