Јасмин Алиевски од Скопје „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По се изгледа во најновата сезона на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Македонија има потенцијален кандидат за во финалето, а многумина веруваат дека тој ќе биде и еден од најсериозните учесници за првото место.

Се работи за скопјанецот Јасмин Алиевски, кого јавноста го знае како учесник во ова шоу  од пред неколку години, но овој пат неговите досегашни претставувања во оваа сезона никого не оставаат рамнодушен.

Неговиот последен настап беше емитуван во саботното издание на музичкото шоу и очекувано, тој ги освои сите гласови од жири-комисијата и со тоа се пласира во следниот круг.

Јасмин настапи со две песни, првата беше песната на легендарниот Мишо Ковач – „Ако ме оставиш“, а втората беше нумерата „Кад се душе сретну“ на Фатмир Сулејмани.

– Првата песна многу убаво, втората исто така убаво. Интонативно можеше и подобро, но постои нешто во тебе – беше коментарот на строгиот Босанац.

– Ѓорѓе и тоа како работел со својот кандидат. Мене многу ми се допадна и заслужено одиш во следен круг – искоментира Вики Миљковиќ.

– Беше феноменален. Има една работа која ме воодушевува, а тоа е што создаде еден свој мал бренд. Имаш потег кој сум го видел кај Елвис Присли – го испофали Мили.

Пофални зборови имаа и останатите членови на жири-комисијата и сите се согласија во едно, а тоа дека Јасмин и тоа како ги заслужи сите гласови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img