2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

ЈАВЕН УВИД НА НАЦРТ ПРОГРАМИТЕ И НАЦРТ – БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2023 ГОДИНА

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Советот на општина Охрид на седницата одржана на 28.11.2022 година ги донесе нацрт програмите и нацрт буџетот за 2023 година. Се ставаат на јавен увид донесените нацрт документи.

Се повикуваат сите буџетски корисници, сите невладини организации и здруженија на граѓани како и сите заинтересирани физички и правни лица своите предлози и забелешки по нацрт документите да ги доставуваат до стручните служби на општина Охрид.

Јавниот увид трае 10 дена почнувајќи од 28.11.2022 год.

 

ЈАВЕН УВИД НА НАЦРТ ПРОГРАМИТЕ И НАЦРТ – БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2023 ГОДИНА

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img