25.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Јаболкото не паѓа далеку од дрвото: петгодишниот Руми ги следи стапките на мама Бијонсе

НАЈЧИТАНО

Што не е во ред да се верува во зборовите на Тина Ноулс, мајката на Бијонсе Ноулс, тоа навистина не е вода. Според зборовите на нејзината бабица, петгодишната Руми од својата мајка наследила голема љубов кон модата.

Неодамна Тина Ноулс, мајката на познатата музичарка Бијонсе, во медиумите се довери дека нејзината петгодишна внука Руми е голем љубител на модата.

Бијонсе не само што важи за музичка икона, туку и за модна икона, бидејќи заедно со сопругот Џеј Зи поставува нови модни насоки. Очигледно големата страст за модата ја наследила и нејзината помала ќерка Руми. „Руми ја сака модата. Таа веќе сама си избира облека“, изјавила бабичката Тина во неодамнешното интервју за Опра. Како што рекла, своето модно знаење го покажала пред часовите, а нејзината постара сестра Блу Ајви не била премногу воодушевена од тоа.

„Последниот пат кога отидовме во Дизниленд, таа носеше панталони од Мики Маус за таа пригода. Зравен сакаше да комбинира топ со светки во соодветни нијанси. Во реалноста изгледаше многу чесно“, се доверила Тина Ноулс во интервјуто и додала дека постарата ќерка не била баш ентузијастичка за изборот: „Блу била убедена дека ќе и се налути на мајка си, бидејќи девојчето претерувало. Во Руми џи одговори, велејќи дека тоа е нејзиниот стил. Таа има пет години. Јас бев возбуден.”

По стапките на тетка Соланж
Ако не им верувате на зборовите на баба ти, Руми ги следи стапките на тетка Соланж, која е позната по своите извонредни слогови. „Носеше многу необична облека, но има неверојатно чувство за стил. Затоа треба да му дозволите на робот да се изрази. Не можете да му кажете дека едното не се совпаѓа со другото“, изјави Ноулс. Децата на Бијонсе и Џеј Зи често се заштитни лица на многу модни кампањи, особено за линијата детска облека Ајви Парк, благодарение на нивните родители, па развиле уникатен вкус за мода.

„Тие имаат силно мислење за тоа што сакаат, а што не. Пред претставувањето на колекцијата, Бијонсе добила облека и им ја поделила на децата, кои брзо кажале што им се допаѓа, а што не. Децата сакаат удобна облека. Не ги сакаат оние што би им прилегале, но биле превисоки околу вратот. Бидејќи и нивното мислење е важно, детската колекција е всушност одраз на нивното чувство за мода“, вели акушерката Тина Ноулс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО