24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Ѕвездите се погрижија овој модел на костими за капење да се врати во мода

НАЈЧИТАНО

Изминативе неколку сезони трендовите на костими за капење се чини дека ги поминаа сите линии на добриот вкус, но познатите личности се решени да стават крај со тоа што ќе се вратат на наједноставниот и најкласичниот модел на костими за капење.

Во текот на изминатите неколку летни сезони, доста често (особено на социјалните мрежи) видовме костими за капење кои едвај покриваа нешто или имаа толку многу исечоци, завои и ремени што не беа удобни, ниту навистина работеа на повеќето типови на тело како што би сакале. тие да.. На овој неатрактивен тренд конечно му се ближи крајот, бидејќи многу светски познати личности почнаа да се враќаат на поосновните и едноставни парчиња, во кои повторно ќе можат да се релаксираат покрај базен или на плажа. За ваквиот пресврт на модните трендови за капење виновни се главно Ким Кардашијан и нејзините влијателни сестри.

Реалити ѕвездата, претприемач и еден од најголемите инфлуенсери на Инстаграм се појави во добар стар костим за капење во бикини за време на неодамнешниот одмор на идилична тропска плажа. Неговиот модел е исклучително класичен – во црна боја. Градникот е врзан сосема нормално, како што се носеше пред години, а не како што го носеа многу познати личности во последните сезони (врзан со костимот за капење наопаку).

Веднаш по Ким, такви класични бикини костими за капење носеа и нејзините сестри Кортни Кардашијан и Кајли Џенер, кои несомнено го консолидираа овој тренд, а следеа и други познати личности, меѓу кои Мили Корт, Рита Ора, Пријанка Чопра и кралицата на облините Џенифер Лопез. Многу модничарки го поздравуваат овој тренд, бидејќи се работи за едноставно парче кое повеќето од нив веќе го имаат во својата гардероба.

Сега и модните експерти се убедени дека костимите за капење во бикини се класично парче кое никогаш нема да излезе од мода. Покрај тоа, тие исто така се согласуваат дека ова е модел на костими за капење кој е погоден за сите облици и сите морски прилики, а во исто време може да изгледа добро и кога се носи наместо топ, на пример под јакна или јакна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО