14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

Ѕвездата на Dama’s Gambit скокна во брак со рокер

НАЈЧИТАНО

Ања Тејлор-Џој, која се прослави со нејзината главна улога во хитот на Нетфликс, Damian’s Gambit, му вети на својата вечна лојалност на Малколм Мекреј од рок групата Море.

Парот си разменил свадбени завети некаде во САД, а потоа заедно заминале за Австралија, каде русокосата актерка го снима филмот Furiosa, приквел на постапокалиптичната акција Mad Max: Fury Road.

Веста за нивниот брак доаѓа неколку недели откако долгокосиот пар беше забележан во Сиднеј. Во тоа време големо внимание привлече вереничкиот „џиновски“ прстен на Ања со зелен дијамант.

Ања Тејлор-Џој и Малколм Мекреј почнаа да се забавуваат на почетокот на 2021 година, а актерката ја потврди романсата во интервју за магазинот Elle таа пролет. Таа отворено зборуваше за предизвиците на врската на далечина, но во исто време додаде дека таа и нејзиниот партнер уште повеќе го ценат времето што го поминуваат заедно.

Ања Тејлор-Џој, Малколм Мекреј Фото: Profimedia
Ања Тејлор-Џој (26) е родена во САД, а пораснала во Аргентина и Велика Британија. На 16 години го напуштила училиштето и целосно се посветила на глумата. По неколку помали, но значајни улоги, пред минатата година имаше пробив во Dama’s Gambit, што и донесе неколку еснафски награди.

Покрај исклучителниот актерски талент, русокосата со препознатлив изглед е и модна икона која ја обожаваат дизајнерите. Меѓу другото, таа соработуваше и со брендот Viktor & Rolf, а од минатата година е и амбасадор на шминка и мириси на Диор.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО