13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Ѕвездата на новиот Top Gun наздрави со ракија со свадбената веселба

НАЈЧИТАНО

Ѕвездата на новиот дел од култниот филм Топ Ган: Маверик Џеј Елис и вети вечна верност на манекенката и актерка Нина Сеничар во Тоскана.

Луксузната венчавка се одржа на 9 јули во градот Сан Касијано, поточно во вила опкружена со лозја и маслинови градини. Двојката сподели чувства и фотографии од големиот настан за модниот магазин Vogue.

36-годишната невеста ги запрепасти сите во венчаница на Долче и Габана. Изгледот Србинката го комплетираше со пар дијамантски обетки од нејзината најдобра пријателка и прстен од нејзината покојна баба. Беше како да беше веднаш до мене“, изјави таа за Vogue.

40-годишниот младоженец, кој го играше Payback во Топ Ган, еден од воените пилоти обучени од главната ѕвезда на филмот Том Круз, носеше црвен смокинг, исто така создаден од модното дуо Долче и Габана.

Двегодишната ќерка на Џеј и Нина, Нора Грејс, расфрлала цветни ливчиња на патот до свадбениот олтар.

Младоженецот за Вог признал дека има страв од сцената. „Имаше момент кога стоев таму пред сите чекајќи да се отвори огромната врата и конечно да ја видам Нина, но моментот продолжи и продолжуваше. Затоа викам: Драга, доаѓаш? Кога немало одговор, го фатила паника. По некое време, невестата одговорила со зборовите: „Доаѓам драга!“ Американскиот актер додаде: „Сите ни се смееја, а потоа вратата се отвори, бев возбуден што првпат ја видов Нина во нејзината венчаница“.

Младенците, кои се запознаа во бар во Лос Анџелес во 2015 година, а се верија во 2019 година, решија да се венчаат во Италија како почит на нивното прво заедничко патување. Пандемијата ја одложи венчавката за две години.

„Беше неверојатно. По сето она што го преживеавме во изминатите неколку години, беше надреално да се соберат над 190 луѓе три дена во Тоскана. Гледајќи ги сите наши пријатели од различни делови на светот како се смешкаат и ја слават нашата љубов со нас, беше голем дел од она што го сакавме од нашата свадбена прослава. Сакавме да создадеме моменти и спомени кои ќе траат до крајот на нашиот живот“, изјави Елис за Vogue.

Меѓу гостите на свадбата беа и колегите на Елис во Топ Ган: Маверик Грег Тарзан Дејвис и Глен Пауел и колешката од „Несигурна“ Иса Рае.

Со ракија наздравија и младенците и свадбената веселба. „Веќе на почетокот на вечерата ги замолив сите гости да се напијат традиционален српски пијалок. Ова ја започна ноќната забава“, изјави Нина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО