5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Ѕвездата на Виљареал за Баерн: „Кога плукаш во воздух…“

НАЈЧИТАНО

Виљареал стигна до полуфиналето на Лигата на шампионите со тоа што заврши пред Аталанта во групата, победувајќи го Јувентус во осминафиналето и сега Баерн во четвртфиналето.

Баерн победи со 1:0 во првиот натпревар на домашен терен, но реваншот заврши нерешено 1:1 и го мина Виљареал.

Гостинскиот играч од средниот ред Дани Парехо, кој го постави победничкиот гол на првиот натпревар, откри што особено го мотивирало неговиот тим:

„Тренерот на Баерн Нагелсман пред нашите натпревари изјави дека сака да обезбеди минување на првиот натпревар, кој се играше овде. Така го омаловажи Виљареал, но и фудбалот. „Понекогаш кога ќе плукате над главата, завршува со плунка која ви капе по лицето“, рече Парехо.

Виљареал вечерва ќе го дознае противникот во полуфиналето, по натпреварот Ливерпул – Бенфика.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО