17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Ѓоковиќ ќе ги пропушти сите турнири во пресрет на Вимблдон 2022 година, пишува „Sportklub.rs“, за да се подготвува само за Вимблдон

НАЈЧИТАНО

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ ќе ги пропушти сите турнири во пресрет на Вимблдон 2022 година, пишува „Sportklub.rs“, за да се подготвува само за Вимблдон, каде што треба да настапи месецов.

По поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Ролан Гарос, Ѓоковиќ отпатува за Белград, а сега е во Црна Гора. Наскоро ќе замине во Лондон, каде ќе вежба.
Триесет и петгодишниот Србин е актуелниот победник на Вимблдон. Тој шест пати го освојуваше овој турнир.

Грен слемот Вимблдон 2022 ќа тра 27 јуни до 10 јули.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО