5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Ѓоковиќ: „Се е во ред“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Деветкратниот победник на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ, им изјави на новинарите дека нема загриженост бидејќи двапати го откажал тренингот во Мелбурн, за да го направи во понеделник подоцна.

“Ви благодарам што дојдовте. Се е ок, се гледаме на мечот“, беше кратка и јасна порака до новинарите кои го следеа неговиот тренинг, во делот од комплексот кој е затворен за навивачи.

Ѓоковиќ неодамна имаше проблем со повреда на тетивата, поради што не тренираше во неделата. Ден подоцна, и ден пред првиот меч на првиот Грен слем сезонава, го откажа тренингот кој беше закажан за 19 часот по локално време, за да го направи нешто подоцна. Во таа прилика тренираше со спаринг партнерот Карлос Гомеш.

Натпреварувањето на Ѓоковиќ во Мелбурн започнува во вторник околу 11 часот по наше време, кога противник ќе му биде Шпанецот Роберто Карбалес Баена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство, тврди Гоце Бумбароски, одделенски наставник и советник за...

Кина: Палењето на Куранот ја покажува лицемерието на некои западни политичари

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи Мао Нинг рече дека чинот на палење на светата книга Куран во Шведска и во други земји...

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....
spot_img
spot_img
spot_img