5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Ѓоковиќ секое утро го започнува со храна, ја смета за неоткриено чудо на природата

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Диетата на Новак Ѓоковиќ секогаш привлекува барем исто толку внимание колку и неговите резултати на теренот, а често е поинтересна тема за лаиците бидејќи знаат повеќе за храната отколку за самиот тенис.

После неколку години, луѓето конечно прифатија дека месото не е неопходно во нивната исхрана, а заедно со прифаќањето на овој факт, се зголеми интересот за тоа што всушност внесува во организмот.

Новак примени некои основи за исхрана од Ентони Вилијам, човек кој лекува многу познати личности во Холивуд, а попознат е по прекарот „Медицински медиум“.

Во своите книги за влијанието на исхраната врз целокупното здравје, тој посвети посебно внимание на целерот. Тој зборува за протоколот 3-6-9, кој го користат многу спортисти и познати личности од светот на филмот.

„Следете го доктор Ентони Вилијам, оттаму доаѓаат сите информации, сите овие минерали и соли кои го хранат и го чистат вашиот црн дроб. За повеќе детали, проверете онлајн. Тоа прави чуда за мене, за мојата сопруга, децата и сите околу нас. „Децата не можат да пијат чист сок од целер, па добиваат краставици, но најдоброто нешто наутро е чист сок од целер“, рекол еднаш Ѓоковиќ.

Тенисерот од Србија овој протокол го користи од 2018 година. Главно се планира да се чисти телото наутро со лимон, сок од целер и растителна храна.

Според него, ова зелено растение е толку активно што го сметаат за неоткриено чудо на природата, а тој тврди дека овој сок може да помогне во следниве работи: борба против металоиди, борба против автоимуни болести и некои други болести, закрепнување на црниот дроб, побрзо исфрлање на токсините од телото, го намалува надуеноста, се бори против бактериите…

Очигледно, токму овој сок го зголемува нивото на енергија поради големиот број на минерали и витамини.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Владата го смени името, но но не и планот

Владата воведува данок против оние форми кои енормно профитираа од кризите изминативе две-три години, само го нарекува со друго има, данок за солидарност. Имено, доколку државата...

И на МНР му „пукна филмот“

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Република...

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...
spot_img
spot_img
spot_img