4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Ѓоковиќ објасни зошто го откажа тренинг-мечот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ објасни зошто се откажал од тренинг-натпреварот против Данил Медведев.

– Се работи за тетивата, со која имав проблеми минатата недела во Аделаида во полуфиналето против Медведев, а денес играв со него – се насмевна Ѓоковиќ и додаде: 

– Се чувствував малку непријатно и решив да се повлечам бидејќи не сакав да ризикувам. Играв сет и му се извинив, а тој имаше разбирање. Само сакам да избегнам поголеми проблеми пред Австралија опен.

Србинот е 21-кратен освојувач на грен слем трофеи и е еден од главните фаворити за победа на Австралија опен 2023.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Овие намирници најчесто предизвикуваат надуеност

Надуеноста е нормална и е комбинација од две работи: воздухот што го голтате додека јадете и храната што ја јадете. Како што објаснува гастроентерологот...

Компанијата Тесла загуби 140 милиони долари во биткоини

Компанијата „Тесла“ загуби 140 милиони долари од инвестиции во биткоини во 2022 година, јавува Би-Би-Си. Компанијата му потврди на американскиот регулатор дека изгубила вкупно 204...

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД СО ПОДДРШКА НА КАМПАЊАТА „ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ“

По повод месецот на ретки болести, претседателот на советот на Општина Охрид Сашо Донев и советниците на Советот на Општина Охрид се вклучија во...
spot_img
spot_img
spot_img