25.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Ѓоковиќ до Алкараз во четвртфиналето, почнувајќи од Квон

НАЈЧИТАНО

Новак Ѓоковиќ, шесткратниот шампион на Вимблдон и бранител на титулата, ќе има солидна ждрепка на најпознатиот турнир во светот.

Според проекцијата, Ѓоковиќ во четвртфиналето треба да игра со петтиот фаворит Карлос Алкараз, а во полуфиналето со подобриот од дуелот Хуркач-Руд.

Во втората половина од ждрепката во предвиденото четвртфинале, Циципас оди кај минатогодишниот финалист Беретини, додека Надал игра против Огер Алиасим.

Сите натпревари од Вимблдон можете да ги гледате ексклузивно на каналите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО