24.7 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Ѓоковиќ доби дрес од Кирил Лазаров

НАЈЧИТАНО

Еден од најдобрите тенисери на светот, Новак Ѓоковиќ, денеска доби скапоцен подарок.

Имено, македонскиот новинар Бошко Тасиќ, кој присуствува на отвореното првенство во тенис „Србија опен 2022“, денеска на Ноле му подари дрес од македонската ракометна репрезентација.

Но, не било кој дрес, туку од капитенот и од селектротот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО