20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Шумскиот пожар во Мармарис ставен под контрола

НАЈЧИТАНО

Шумскиот пожар, кој избувна на почетокот на неделава во туристичкиот Мармарис во југозападна Турција, е ставен под контрола, изјави министерот за земјоделство и шумарство на Турција, Киришчи.

Обраќајќи им се на новинарите, министерот рече дека се прават напори за разладување на областа зафатена од пожарот, додавајќи дека работите за реконструкција ќе започнат наскоро, објави новинската агенција Анадолија.

Киришџи рече дека пожарот бил ставен под контрола за помалку од 72 часа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО