1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Што треба да јаде детето за да биде среќно

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Истражувањата покажале дека тоа што детето го јаде може позитивно да влијае на неговото расположение, но и на целокупното ментално здравје, пренесува „Мадерли” (Motherly). Стручњаците сметаат дека, на пример, чоколадото или рибата на детето не само што му помагаат во неговото учење и помнењето, туку може и да го зголемат чувството на среќа.

Следат уште неколку намирници, кои според стручното мислење, можат да го подобрат расположението на вашето малечко.

Повеќе за ова прочитајте на порталот „Мајка и дете“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Предупредување до живинарите: птичји грип избувна во близина на словенечката граница

Предупредување до живинарите: птичји грип избувна во близина на границата со Словенија. Епидемија на птичји грип е потврдена во стопански погон во близина на...

Дали е твојот меѓу нив? Милиони работници ќе мора да го сменат занимањето

Според студијата на консултантската компанија McKinsey, која опфати осум големи економии – Кина, САД, Индија, Велика Британија, Франција, Шпанија, Германија и Јапонија – вкупно...

Седум најважни факти за ракот на грлото на матката

Хрватскиот институт за јавно здравје ја одбележа Европската недела на превенција од рак на грлото на матката, меѓу другото, со ново видео кое дава...
spot_img
spot_img
spot_img