5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Што се ангелските броеви и зошто ги гледаме насекаде?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во свет полн со несигурност, вообичаено е да се бара значење во деталите и моделите присутни во нашиот секојдневен живот. Можеби сте некој кој секогаш гледа во часовникот во 11:11, или постојано наидувате на низи од броеви како 777 или 222. Овие нумерички обрасци се познати како ангелски броеви, еден вид знак од универзумот. И можеби тие не се само случајни – можеби тие се обидуваат да ви кажат нешто преку значењето на броевите на ангелите.

-„Броевите на ангелите се значајни затоа што ве зафаќаат невнимателно, а тоа не е нешто што очигледно можете да го контролирате со вашиот свесен ум“, вели Андреа Шакаријан, хиропрактик и хипнотерапевт. Како и со компатибилноста на хороскопот и другите теми поврзани со космосот, учењето за значењето на броевите на ангелите и нивното значење е само уште еден начин да го разберете светот околу вас, пишува City Magazine.

Дали секвенците на ангелски броеви имаат значење?

Низите од три (како 555 и 777) или четири (како 1111) се сметаат за популарни модели на ангелски броеви. Според нумерологот Линда Бера, има разлика во значењето меѓу шаблоните. Броевите во кои се повторува истата фигура, вели таа, значат дека „универзумот нуди поддршка и дека ангелите ни помагаат“. Кога бројот ќе се удвои, се верува дека се удвојува и ангажманот на ангелите. „Тоа ги покажува ангелите кои нè опкружуваат со љубов и заштита, обезбедувајќи безбедност“. Што се однесува до жиците со три и четири цифри, Бери вели дека многумина тоа го сфаќаат како знак дека се случуваат чуда, дека пречките се отстрануваат или дека ситуацијата се менува во нивна корист.

Сепак, според Шакаријан, „нема разлика во моќта или значењето меѓу овие различни модели, тие само се обидуваат да ве предупредат или да го привлечат вашето внимание“.

Како да ги најдете вашите ангелски броеви?

Астрологот Матијас Детман вели дека наједноставниот метод за да ги пронајдете броевите на вашите ангели (и значењето на броевите на вашите ангели) е да ги запишете броевите што најчесто ги гледате.

„Стеснувањето на рекордот ќе ви го даде бројот на вашиот ангел“, вели тој. Можеби вашиот број не е секогаш ист и, според Шакаријан, може да се промени во зависност од тоа што се случува во вашиот живот. „Ако вашите водичи навистина се обидуваат да го привлечат вашето внимание, може дури и да видите различни групи на броеви повеќе пати во ист ден“, додава таа.

Кое е значењето на ангелските броеви?

000

„Ова е висок број на вибрации и означува нов почеток и совршенство“, вели Детман. Некои луѓе, исто така, гледаат 000 и чувствуваат потреба да застанат или да забават пред да се случи промената.

1111

1111 е ангелски број кој многу луѓе често го забележуваат, бидејќи често се појавува на часовниците и се смета за многу среќен. Според Детман, кога ќе го видите 1111, тоа значи дека сте на вистинскиот пат.

222

Ангелот број 222 е показател за голема надеж, хармонија и доверба, вели Детман. Бери верува дека може да се осврне и на позитивноста и рамнотежата.

333

Ако често гледате низа 333 во вашиот живот, Детман вели дека тоа е многу радосен знак и е директно поврзан со „божествената креативност и раст“.

444

Ангелот број 444 ви дава соодветно водство од вашиот ангел чувар како резултат на вашата искреност, вели Детман.

555

Секвенцата од 555 може да биде многу утешна, бидејќи навестува претстојна преодна фаза и поттикнува ослободување од стравовите, според Детман.

666

Низата 666 броеви често има негативна репутација, но всушност е доста позитивна кога станува збор за значењата на броевите на ангелите, не уверува Детман. „Овој ангелски број се однесува на фокусираните активности што сака да ги правите вашиот ангел чувар“.

777

Слично на најсреќните и најнесреќните месеци во зависност од вашиот хороскопски знак, 777 е ангелски број кој често се поврзува со среќа – особено кога станува збор за коцкање. Но, според Детман, тоа е и најмистичниот ангелски број. „Тоа има врска со чисто и директно божествено водство“, вели тој.

888

И додека 777 може да има среќа, всушност 888 е оној на кој треба да се внимава како знак на финансиски ангел. „Овој ангелски број е поврзан со финансиската благосостојба и патот до финансискиот успех“, вели Детман.

999

Ако видите 999, добивате знак од ангел кој ви вели да ја претворите негативноста во позитивност, заклучува Детман, пишува City Magazine.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...

Имунолог: Зголемен бројот на заболени од грип, препорачувам вакцинација

Имунологот Милош Марковиќ од Институтот за микробиологија и имунологија на Медицинскиот факултет во Белград посочи дека бројот на заболени од грип во Србија е...
spot_img
spot_img
spot_img