4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Шпанецот почна да тренира по едномесечна пауза

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал почна денеска да тренира по пауза од еден месец поради повреда на реброто.

„Какво возбудување е повторно да се најдеш на земјениот терен“, напиша Надал на социјалните мрежи.

Надал поради повредата за време на мастерсот во Индијан Велс најави на 23 март дека ќе отсуствува од терените четири до шест недели.

Шпанецот во меѓувреме го пропушти турнирот во Мајами, како и првиот годинешен Мастерс на земја во Монте Карло.

Надал би можел да се врати на мастерс турнирите пред домашната публика во Мадрид, од 2 до 8 мај, и во Рим, од 9 до 15 мај, додека вториот грен-слем турнир сезонава Ролан Гарос е на програмата од 22 мај до 5 јуни.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img