17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Шолц: Западен Балкан треба да има реална шанса да стане дел од ЕУ

НАЈЧИТАНО

Германскиот канцелар Олаф Шолц по пристигнувањето на средбата на лидерите на Европската унија (ЕУ) и земјите од Западен Балкан порача дека регионот треба да има реални шанси да стане дел од Унијата.

„Земјите од Западен Балкан работеа напорно за да станат членки на Европската унија“, изјави Шолц за новинарите во Брисел.

Тој додаде дека наша заедничка задача е да го направиме нешто што навистина ќе се случи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО