8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Шолц вели дека санкциите ќе се укинат кога Русите целосно ќе се повлечат

НАЈЧИТАНО

Нападот врз Украина е напад врз меѓународната заедница како целина, изјави германскиот канцелар Олаф Шолц пред Јапонската стопанска комора. Според него, санкциите против Русија ќе бидат укинати дури по повлекувањето на руските војници од Украина.

Канцеларот нагласи и дека санкциите се многу ефикасни и оти Русија забележува дека тие нанесуваат голема штета на нејзините можности за економски развој.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО