2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Шеикот замавна по навивачката, тоа не и се допадна на сопругата, урнебесните реакции на интернет

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија (1:0) се случи несекојдневна ситуација во свечената ложа.

Шеикот во еден момент весело и замавнал на бразилска навивачка која ја снимала толпата, што благо кажано не и се допаднало на неговата сопруга.

Видеото брзо се прошири на социјалните мрежи и предизвика вистинска лавина од коментари.

Шеикот Хамад бих Калифа ал Тани е поранешен емир на Катар, а неговото богатство е нешто помалку од две милијарди долари.

На неговата сопруга Моза бинт Насер не и се допадна потегот на нејзиниот сопруг, кој го сметаше за флерт со навивачка, па го пресече со поглед.

И додека после тоа емирот сигурно не се забавувал толку многу, корисниците на социјалните мрежи се забавувале во коментарите.

„Мислам дека нема да се насмее кога ќе дојде дома“, беше најчестиот коментар. Наскоро беа направени и монтажи на овој момент бидејќи парот е многу познат во арапскиот свет.

Моза е позната како дама со префинет стил, а во 2015 година беше прогласена за една од најдобро облечените жени во светот. Таа импресионираше со самата нејзина појава на натпреварите од Светското првенство.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Бактеријата која предизвикува чир може да се пренесе и на членовите на семејството

Бактеријата која предизвикува чир може да се пренесе и на членовите на семејството Кога гастроинтестиналните проблеми ја вклучуваат бактеријата Helicobacter Pylori (H. pylori), членовите на...

Вархеји ќе се сретне со претставници на македонските Бугари

Комесарот за добрососедство и проширување на Европската Унија Оливер Вархеји ќе се сретне со претставници на македонските Бугари – објави БГНЕС. Средбата ќе се одржи...

Сурово мачеле и убиле двегодишно момче кога имале по 10 години

Пред околу 30 години, на 12 февруари 1993 година, Џејмс Булгер (2) беше брутално убиен во Бутл во близина на Ливерпул, Англија. Две 10-годишни...
spot_img
spot_img
spot_img