5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Шакира на тој начин објави дека се уште верува во љубов

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

45-годишната колумбиска пејачка Шакира со својата порака јасно стави до знаење дека сè уште верува во љубов.

Популарната светска пејачка ѕвезда има повеќе од 78 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм и често го користи овој канал за да комуницира со своите фанови. Шакира на новогодишната ноќ објави кратка порака на англиски и шпански, во која искрено запиша неколку мисли за скршеното срце, но и за нова надеж, исцеление и љубов.

„Дури и да ни се свежи раните, времето има хируршки раце. Дури и ако некој не изневерил, ние мора да продолжиме да веруваме во луѓето. Дури и кога не ве почитуваат, запомнете ја вашата вредност. Има многу повеќе добри луѓе отколку лоши, многу повеќе сочувствителни отколку рамнодушни. Малку се оние кои ќе не напуштат, има многу повеќе кои ќе бидат на наша страна“. Ова се зборовите со кои Шакира го започна својот рекорд. „Не се залудни нашите солзи, затоа што ја навлажнуваат почвата на нашата идна пролет, поради нив сме почовечки, па и со скршено срце можеме да продолжиме да сакаме“, заклучила пејачката, а нејзината објава собра речиси два милиони. лајкови и илјадници коментари.

Многу обожаватели беа воодушевени и трогнати од нејзините зборови, велејќи и да не губи надеж бидејќи еден ден ќе се најде вистинската личност за неа. Минатата година Шакира раскина со фудбалерот Жерар Пике, кој наводно ја изневерувал. Поранешните партнери неодамна се договорија за заедничко старателство над нивните деца, 9-годишниот Милан и 7-годишниот Саша. Се вели дека Пике се согласил да ги пресели Шакира и нивните синови во Мајами за да избегне даночна правна битка против неа во Шпанија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img