4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Шакира на терасата стави кукла вештерка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шакира и нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике не престанаа со јавното препукување по раскинувањето кое се случи пред неколку месеци, а работите од ден на ден се влошуваат.

Имено, Шакира неодамна објави нова песна, во која јасно му се обрати на поранешниот партнер, но и на неговата нова девојка, студентката Клара Чиа Марта, поради што тој ја оставил и наводно ја изневерувал.

 

„Вредам како две од 22. Замени Ферари за Твинго. Замени Ролекс за Касио. Одиш брзо, забави Ах, многу теретана, но вежбајте го малку и мозокот“, му порача пејачката во песната, која никогаш не криела колку е повредена поради тоа неверството на Пике, таткото на нејзините синови, иако такви работи никогаш не биле нејзин стил.

Меѓутоа, Шакира во песната ја „поткачи“ и мајката на Пике, која се чинеше дека остана во добри односи со пејачката, бидејќи дури стави и „лајк“ на неколку објави поврзани со песната.

 

„Ме остави со свекрва ми како комшивка, медиумите пред врата и долгови кон државата“, пее Шакира, која на својата тереса во куќата во Барселона постави куклата од вештерка е свртена кон куќата на поранешната свекрва.

Монтсерат наводно побарала од Шакира да ја отстрани куклата којашто ѝ предизвикува непријатност, но пејачката не го сторила тоа.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img