More

  Шакира го доби старателството врз синовите и се сели заедно со нив

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп-пејачката Шакира.

  „Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна рутина со единствена цел да ги заштити своите деца, семејството и оние што му се блиски“, се наведува понатаму во соопштението на адвокатите на Пике.

   

  Во продолжение на исказот на адвокатите на Пике се заклучува дека тој се бори за старателството над своите деца, синовите Саша и Милан, со поранешната партнерка, која наводно сака да ги одведе со себе во Мајами. Меѓутоа, Пике сака момчињата да останат со него во Шпанија, каде што живеат од раѓање и завршуваат училиште.

  Имено, првично тоа требало да биде спогодбено, но поради желбата на Шакира да се пресели од Барселона во Мајами со своите синови, сè се променило. Пејачката сепак, наводно, го добила полното старателствто врз синовите и планира селење, додека Пике се противи на тоа.

  Меѓутоа, Шакира била видена како го напушта судот во Шпанија откако била прогласена за невина за затајување данок.

  Шпанската влада ќе  ѝги врати парите, вклучително и голема сума на репарации. Исто така, таа го добила и целосното старателство над своите деца и се очекува наскоро да се пресели во Мајами.

  ФОТО: Инстаграм

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img