5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Чомбе и Сокол беа дел од инцидентот во Краков

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Поранешниот директор на скопската Зоолошка градина поставен од Петре Шилегов, Ѓорѓи Галетановски- Чомбе и директорот на затворот Шутка Филип Андов, попознат како Сокол, можеа да се забележат за време на гужвата на трибините во Краков, каде македонски навивачи се степаа меѓу себе.

Срамната игра на македонските ракометари на терен во дуелот со Аргентина во 3. коло од групната фаза на СП 2023 во Краков, дополнето и со срамно однесување на дел од „Фалангата“.

На полувремето од натпреварот меѓу Македонија и Аргентина конфликт и меѓу дел од македонските навивачи на трибините.

На фотографиите кои ги објави порталот 24 Ракомет и видеото од Екипа, во гужвата каде се разменуваа тупаници од страна можеше да се забележи поранешниот директор на скопската Зоолошка градина поставен од Петре Шилегов, Ѓорѓе Галетановски- Чомбе, а на социјалните мрежи на заедничка слика со Галетановски можеше да се забележи и директорот на затворот Шутка Филип Андов, попознат како Сокол. Андонов е член на Централниот одбор на СДСМ во Кисела Вода.

Се делеа боксови, клоци, имаше боречки зафати…. СРАМОТА… фотографиите покажуваат за нецивилизираниот однос. Не е важно кој прв почнал…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...
spot_img
spot_img
spot_img