5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Човек изгоре во пожар во Струмица

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Јагленосаниот труп на еден член од семејството на А.Е. (63) во куќата која целосно изгоре синоќа во Струмица на улицата „Пиринска” број 26, сведочи за големата трагедија од пожарот кој избувнал синоќа по 20 часот.

Соседите не можат да поверуват дека се случила трагедија и дека во пожарот загинал нивен сосед.

– Беше грозно, страшно! Голем оган избувна. Пламенот се гледаше од далеку, од кај училиштето „Маршал Тито”. Дојдоа пожарникарите и соседите со полевање вода го изгаснаа пожарот. Многу, многу страшно беше – изјави еден сосед.

Според информациите од ТППЕ Струмица, загинатиот во пожарот е член на семејството кое живеело во куќата и засега не се познати причините за трагедијата.

– Пожарот е пријавен во 20:16, а во гаснењето учествуваа три противпожарни возила и 9 пожарникари. Пожарот е угаснат за еден час, но за жал во него има загинато едно лице – информираше командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев.

Трагичниот настан го потврдија и од СВР Струмица. Оттаму информираа дека синоќа во 20:54 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.Е.(63) на улица „Пиринска” во Струмица, во која било пронајдено и едно починато лице.

Денеска околу 10 часот почна увидот од страна на јавен обвинител од ОЈО Струмица и инспектор за пожари. Повеќе информации најавуваат за подоцна откако ќе заврши увидот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img