4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Член на собранието на Динамо: Оршиќ е продаден за половина цена, каде се парите? Не знам

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Двете струи во борбата за власт во Динамо со денови ја заинтригираа јавноста, а еден од членовите на клупското собрание Владимир Богданиќ гостуваше во Новоме дан кај Тихомир Ладишиќ.

Богданиќ тврди дека еден од членовите на управата на клубот, Крешимир Антолиќ, нанел „очигледна штета на клубот, на начин на кој ги нарушил односите во Динамо“.

Тој додаде дека неговите поддржувачи го нарекуваат човек на огништето, Херцеговец, Мамиќевци, Евреин итн.

На прашањето кој одлучил за трансферот на Мислав Оршиќ и каде се парите, Богданиќ рече дека не бил детално информиран за тоа бидејќи јавно не ги соопштиле овие работи.

„Тоа е пример за неспособност. Ако тој Оршиќ според Трансфермаркт вреди 10 милиони евра, а вие го продадете за 50-60 отсто помалку на долниот клуб во англиската лига. Ова е катастрофално во однос на бизнисот“, рече тој.

„Признавам дека не ги знам деталите за ова бидејќи не се јавно соопштени. Од страна на Антолиќ беше соопштено дека тоа е одлична работа бидејќи ја работи 30-годишен играч. Ова е несериозно во деловна смисла“, заклучи Богданиќ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кои функционери ќе се поклонат пред гробот на Гоце Делчев

Во чест на 151-годишнина од раѓањето на великанот на македонското револуционерно дело и државност Гоце Делчев, в сабота повеќе делегации ќе положат цвеќе во...

ЕСЧП на 16 февруари ќе ја објави одлуката за повлекувањето на аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов за поранешни функционери и други лица кои...

Европскиот суд за човекови права во Стразбур (ЕСЧП) на 16 февруари ќе ја објави одлуката за повлекувањето на аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов...

Еве до кога е рокот да се сменат табличките на возилата со ознаката „МК“

Од министерството за внатрешни работи преку соопштение ги информираа граѓаните и правните субјекти, односно сопствениците на возила, на обврската дека заклучно со 12.02.2024 мора...
spot_img
spot_img
spot_img