16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022

Чешки дизајнер знае како да заработи пари

НАЈЧИТАНО

Познат дизајнер од Чешка одлучил да ја искористи популарноста на украинскиот претседател Володимир Зеленски, па започнал да креира и масовно да продава перници со ликот на овој политичар.

Како што објавија странските медиуми, тој досега продал 2.000 парчиња и собрал 18.900 долари, но како што самиот истакнал, парите ќе ги донира на Украина во битката со Русија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО