0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Чеченците војуваат со стил

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во изминатите неколку дена е навистина тешко да се дојде до проверена информација од воените дејствија во Украина, по покренувањето на инвазијата на руската војска.

Објавени се мноштво на фотографии и на видеа, од кои поголемиот дел се употребени во пропагандни цели. Тука секогогаш во преден план се припадниците на чеченската гарда, составен дел на руската армија. Чеченците досега остварија огромен број на прегледи на социјалните мрежи, со поставувањата на своите видеа и фотографии.

За континуитетот се погрижија двајцата Чеченци, кои војна како да тргнале со Порше Кајен, скап автомобил на чие задно стакло пишува: „На Киев“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Безбедното чествување на Гоце Делчев во фокус на разговорите

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна...

Руските сили го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места

Руските сили денеска го гранатирале градот Херсон, кој е под украинска контрола, но многу од жителите веќе се евакуирани во соседните места. Ова го...

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот. Докторката во саботата попладне била нападната во нејзината приватна ординација...
spot_img
spot_img
spot_img