22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон

НАЈЧИТАНО

Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон.

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените лица се хоспитализирани, а засега не е објавено во каква здравствена состојба се наоѓаат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО