4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод празникот 7 Ноември

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки по повод 7 Ноември – Денот на ослободувањето на Охрид од фашистичкиот окупатор.

78 години слободен Охрид должни за почит, аманет за нас и за идните поколенија.

Застанувањето на охриѓани и македонскиот народ на страна на антифашистичката коалиција во Втората светска војна означуваше конечна победа и слобода на Охрид и на Македонија.

Делегација од Општинскиот Комитет и Пратеничките во Собранието на Република Македонија положија свежо цвеќе пред спомен-обележјата на борците во Спомен-паркот на револуцијата.

Охрид се сака со идеи и проекти!

Охрид се сака со дела!

Честит и вековит нека е Денот на ослободувањето на Охрид!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img